Tweet |
|
Līdz ar nākamā gada budžeta apspriedi viens no “karstākajiem” jautājumiem ir minimālās algas celšana. Kamēr Finanšu ministrija un Ekonomikas ministrija atbalsta 10 eiro pielikumu minimālajai algai, Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) uzskata, ka pareizāka būtu iedzīvotāju ienākuma nodokļa neapliekamā minimuma paaugstināšana.
Trešdien aizsākās diskusijas par minimālās algas palielināšanu, lai gan iepriekš bija izskanējusi iecere, ka katru gadu minimālā alga varētu kāp un sekojoši pielikums būtu lielāks, lielāka daļa tomēr iestājusies par 10 eiro palielinājumu.
“Minimālo algu būtu saprātīgi celt par 10 eiro, ” trešdien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē uzsvēra Finanšu ministrijas Tautsaimniecības analīzes departamenta direktore Inta Vasaraudze.
Iepriekš izskanējusi ideja šogad celt minimālo algu par 40 eiro, taču, kā norāda Vasaraudze, tiks liels palielinājums radītu problēmas uzņēmējiem reģionos un palielinātu ēnu ekonomikas sektoru. Tā vietā Vasaraudze minēja, ka saprātīgs būtu 10 eiro pieaugums, ko atbalstījusi arī Ekonomikas ministrija.
Savukārt Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) vadītājs Pēteris Krīgers, atsaucoties uz ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (V) un labklājības ministra Jāņa Reira (V) nesen pausto, norādīja, ka drīzāk atbalsta 20 eiro palielinājumu.
Tikmēr Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) uzsver, ka pašreizējā situācijā atbalstāmāka ir nevis minimālās darba algas, bet gan iedzīvotāju ienākuma nodokļa neapliekamā minimuma paaugstināšana.
LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone skaidro, ka ceļot minimālo algu, ir nepieciešams palielināt visu atalgojuma kaskādi, citādi pastāv risks, ka samazināsies motivācija darbiniekiem celt kvalifikāciju, uzņemties lielāku atbildību un iesaistīties augstākas intensitātes darbā.
Kā zināms, no šī gada 1.janvāra minimālā mēneša darba alga normāla darba laika ietvaros ir 370 eiro.
Foto:Alexas_Fotos/https://pixabay.com/en/users/Alexas_Fotos-686414//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Tweet |
|