Tweet |
|
Bērnu ārpus ģimenes aprūpes iestādēs netiek ievērota konstitucionālā norma, tā vietā bērnu likteņi tiek sagrauti un viņu dzīves perspektīva tiek veidota traģiska un bezcerīga, ceturtdien LTV raidījumam “Rīta Panorāma” atklāja tiesībsargs Juris Jansons.
Apsekojot 21 no nepilnām 30 bērnu ārpus ģimenes aprūpes iestādēm,Tiesībsarga birojs konstatējis, ka tajos netiek ievērota konstitucionālā norma, kas nosaka, ka valsts it īpaši aizsargā tos bērnus, kas palikuši bez savām bioloģiskajām ģimenēm.
Jansons pastāstīja, ka tā vietā, lai sniegtu bērniem kvalitatīvu pedagoģiju un mīlestību, viņu dzīves perspektīva tiek veidota traģiska un bezcerīga. Par piemēru tiek minēta bērnu izglītības jomā, kurā tiek izvēlēts vienkāršais ceļš, proti, bērni tiek nosūtīti uz internātskolām, kas bieži vien ir tālu no viņu dzīvesvietas, un tur viņi tiek atstāti līdz pat brīvlaikam.
Savukārt, ja šiem bērniem rodas uzvedības traucējumi viņi tiek nosūtīti uz psihiatrisko slimnīcu: “Runājot ar klīniku psihiatriem, noskaidrots, ka šiem bērniem nav vajadzīga terapija un nekādā gadījumā medikamenti. Tiem bērniem ir vajadzīga kvalitatīva, loti laba pedagoģija, varbūt atsevišķos gadījumos psihologa palīdzība un normāla mīlestība un pozitīva attieksme pret šiem bērniem,” uzsver tiesībsargs.
Uz jautājumu, kurš ir vainojams pie šīs situācijas, Jansons norāda, ka atbildību par to, ka bērniem netiek nodrošināta Satversmē garantētā attīstība un perspektīva, pilnā mērā jāuzņemas valdībai un politiķiem.
“Daudz tiek runāts, taču gadu desmitiem nekas nav darīts un mēs ne pa solim neesam pietuvojušies tam, kas noteikts Satversmē,” uzsver tiesībsargs.
Tiesībsarga birojs ceturtdien iepazīstinās ar pārbaudes rezultātiem par bērnu tiesību pārkāpumiem ārpusģimenes institucionālajā aprūpē.
Tweet |
|